עדשות אורתו קיי (ortho k) או עדשות לילה

עדשות אורתו קיי מחיר | עדשות אורתו קיי

אורתו קיי הוא טיפול לא פולשני לתיקון ליקוי הראיה המתאים לכל גיל למטופלים הסובלים מקוצר ראיה ואסטיגמטיזם

טיפול בעזרת עדשות אורתו קיי

טיפול אורטו קיי מצריך פרט לעדשות המיוחדות גם פגישות תדירות במהלך ההתאמה ולעתים אף החלפה של העדשות דבר הכלול בעלות הטיפול. הרבה פעמים מגיעים אלינו לקליניקה אנשים שסובלים מיובש עם עדשות המגע שלהם או אי סיבולת להרכבה ממושכת פתרון זה מאפשר להם להפחית את התסמינים הנ”ל מכיוון שהשימוש בעדשות ארטו קיי נעשה רק בלילה. לכן השם שלן נקרא גם עדשות לילה

אופן התהליך בהתאמת עדשות אורתו קיי

התהליך מורכב מפגישת התאמה של העדשות, לאחר מכן הדרכה וקבלת העדשות, ביקורת בדרך כלל ביום שאחרי הלילה הראשון של השינה עם העדשות ולאחר מכן ביקורת שבוע ואח”כ חודש. אחרי לילה ראשון מתקבלת הפחתה של מספר הראיה לבערך חצי מכמות הליקוי ואז אנו מספקים למטופל פתרון זמני כמו משקפיים או עדשות יומיות, לאחר שבוע אנו אמורים לקבל הפחתה של 80-100 אחוז מקוצר הראיה ובדרך כלל על שבועיים צריכה להתקבל תוצאה אופטימלית.

לעתים לאחר תחילת הטיפול יש צורך בהחלפת העדשות לעדשות חדשות על מנת להתקדם בטיפול וזה חלק מהמחיר של עדשות אורטו קיי והאחריות שלנו להתאמה.

עלויות ומחירים לעדשות אורטו לפי מותגים

המחיר של עדשות אורטו קיי הוא בערך כ- 4000 ש”ח לטיפול לשתי עיניים, אורתו קיי הוא הליך מתמשך הכרוך בבדיקות חוזרות ושימוש בטכנולוגיה על מנת לבצע את ההתאמה המדויקת של העדשה על מנת שהמטופל יוכל ליהנות מחדות ראיה מריבית ולשמור על בריאות העין, עדשות אורטו קיי מחיר נקבע כתלות בפולימרים ייחודיים מהם מיוצרות העדשות ומאפשרים מעבר חמצן סופר גבוהה.

אורך החיים של העדשות הוא בין שנתיים לשלוש, שווה ערך לעלות של כ 170 ש”ח לחודש על פני שימוש של שנתיים. יש להקפיד כי לעדשות יהיו אישורים המתאימים לשימוש כעדשות אורטו קיי כמו: FDA ואישור משרד הבריאות.

  • עדשות אורטו קיי מחיר PARGON CRT הוא כ-4200 ש”ח לפי מחירון יבואן
  • עדשות אורטו קיי מחיר חברת חניתה הוא כ-3800 ש”ח לפי מחירון יבואן
  • עדשות אורטו קיי מחיר קיי מסוג EUCLID הוא כ-4200 ש”ח לפי מחירון יבואן

האם אורטו קיי מתאים לי?

אם יש לך קוצר ראיה נמוך עד בינוני ואתה מעוניין בפתרון ארוך טווח לשיפור הראיה ללא עיסוק בעדשות מגע במהלך היום ללא סיכון  וללא התערבות כירורגית אז אורטו קיי יכול להיות הטיפול המתאים עבורך אני מזמין אותך ליצור עמי קשר לבדיקת התאמה שלך לטיפול.

מהיא מגפת קוצר הראיה?

ארגון הבריאות העולמי (WHO) הכריז בשנת 2016 כי השכיחות של קוצר הראיה גדל בצורה דרמטית לאורך שלושים השנים האחרונות ומעורכת בשכיחות של כ- 23% ותגדל ל- 50% עד לשנת 2050 !!!
בארה”ב לדוגמה בשנות השבעים שכיחות קוצר הראיה באוכלוסיה היה כ-25% לעומת כיום 43%  ואילו במדינות המזרח הרחוק כמו קוריאה קוצר הראיה מגיע כיום למעל 95%.

מהם הגורמים לקוצר ראיה?

מעריכים כי קוצר ראיה נגרם כתוצאה מגנטיקה והשפעה סביבתית

כאשר שני ההורים קצרי רואי ההסתברות שילדם יהיה קצר ראי הם לפחות 30% וכאשר רק הורה אחד קצר ראי ההסתברות היא כ-10% לקוצר ראיה. למרות זאת ידוע היום כי רוב קוצר הראיה נגרם מהשפעה הסביבתית שקשורה לעבודה ממושכת מקרוב קרי שימוש במחשב, סמארטפון, טלוויזיה ועוד.

בנוסף נראה כי חוסר החשיפה לאור יום קשור להיווצרות קוצר ראיה ולכן התברר במחקרים כי ילדים שבילו בחוץ לפחות כשעתיים ביום הקטינו את הסיכוי להפוך לקצרי רואי, חוקרים משערים כי יש קשר לעוצמת אור חזקה, ויטמין D,דופמין וגודל האישון.

בעבר הייתה תאוריה שאם נבצע תיקון חלקי של חדות הראיה במשקפיים או עדשות מגע וזאת על מנת “שהעין תתאמץ” קוצר הראיה לא יתקדם אך מחקרים הדגימו כי תיקון חלקי עלול לגרום לעליה מהירה יותר בקוצר הראיה והתארכות גלגל העין.

מה ניתן לעשות?

ישנם מספר טיפולים שאחד מהן הוא שימוש בעדשות אורתו קיי, (עדשות לילה) עדשות אלו משנות את מבנה הקרנית כך שהאור המגיע לפריפרית הרשתית בעין מתרכז לפני הרשתית ויוצר טשטוש פריפרי דבר השונה מאשר בעדשות מגע רגילות או משקפי ראיה ולמעשה לא נותן גירוי לתאים ברקמת העין וסיבה לגרום לגלגל העין להתארך.

האם כל אופטומטריסט מבצע התאמת עדשות לאורתו קיי?

התאמת עדשות אורתו קיי מצריכה ציוד מיוחד ומיומנות גבוהה של האופטומטריסט. שליטה ועצירה של התקדמות קוצר הראייה היא מומחיות שאין לכל אופטומטריסט ולא עומדת בראש מעיניהם של כל העוסקים בתחום, יותר קל להציע משקפיים או עדשות מגע.

האם העדשות נוחות?

לעדשות קשיחות יש תחושה מורגשת כאשר מרכיבים אותם ביום,אך מכיוון שבטיפול זה ישנים עם העדשות העדשות כמעט ואינן מורגשות או מפריעות.

האם הטיפול הוא חלופה לניתוח הסרת משקפיים?

אורטו קיי הוא תהליך בלתי ניתוחי, הפיך, מחיר עדשות אורתו קיי הוא פחות מניתוח לייזר.

ניתוח לייזר הוא בלתי הפיך (לטוב או לרע), העיניים שלנו משתנות לאורך החיים גם לאחר ניתוח לייזר ולכן זה אינו טיפול לכל החיים, עם עדשות אורתו קיי ניתן לבצע שינוים בעדשה על מנת לתקן את הראייה במידה והשתנתה. חוסר שינה עם העדשות יגרום לחזרה של קוצר הראייה תוך מס ימים לעומת זאת ניתוח לייזר הוא בלתי הפיך וכידוע לכל ניתוח יש את החסרונות והסיכונים שלו.

מוזמנים ליצור איתי קשר לקבלת פרטים נוספים על עדשות אורתו קיי בראשון לציון (עדשות לילה לתיקון ראיה)

אלון

קרא עוד: טיפול ליובש בעיניים | מיפוי קרנית קרטוקונוס

 

צרו קשר:

4.6/5 - (277 votes)
Open chat
1
Scan the code
היי, איך אפשר לעזור?