טיפול ליובש בעיניים

טיפול ליובש בעיניים | עדשות לעיניים יבשות

"מאז שקיבלתי את העדשות טיפול ליובש בעיניים אני מסוגלת לצאת לשמש, אין לי תחושה של חול בעיניים הם החזירו לי את חיי בחזרה בלעדיהם אני אבודה" (ד' מטופלת בעדשות סקלרליות ליובש בעיניים).

כאשר מגיעים אלי מטפלים הסובלים מיובש כרוני בעיניים, הם סובלים מקושי לפקוח את עיניים סנוור ותחושת חול בעיניים ברגע שאנו מרכיבים את העדשות מיד הם חשים כי שוב יכולים לפתוח את העיניים וגם הסנוור פחת.

נכון לעכשיו בתחום רפואת העיניים עוד לא נמצא פתרון בו ניתן לרפות יובש בעיניים לאחר שאמצעים פשוטים יחסית כמו תחליפי דמעות משחות, תרופות ופקקים לא משפרים את המצב כדאי לנסות פתרונות מתקדמים יותר.

בחירת טיפול נכון ליובש בעיניים

טיפול ליובש בעיניים – יעיל ומהיר הוא על ידי טיפולך עדשות סקלרליות, ניתן לשפר את מצב העין והתופעות שחש המטופל, מטרת הטיפול ביובש עם עדשות לעיניים יבשות בעלות מבנה סקלרלית היא הקטנת התסמינים שחש המטופל ושיפור מצב פני העין.

עדשות לעיניים יבשות מתאימות באופן ייחודי לטיפול ביובש בכך שהן לא באות במגע עם הקרנית ולא מסכנות את אפיתל הקרנית שהיא השכבה שנפגעת ראשונית כתוצאה מהיובש, טיפול ליובש בעיניים יוצר שכבת נוזל המכסה את הקרנית והאפיתל יכול להתחדש במהירות ללא הפרעה מפגעי היובש.

עדשות בהתאמה

בהתאמת עדשות לעיניים יבשות בעזרת עדשות סקלרליות שהשימוש בהם הוא לטיפול בהפרעות ראיה כמו באי סדירות של הקרנית כך שיתאימו לטיפול ביובש כלומר מבנה העדשה ודרך ההתאמה שלה צריך להיות מעבר לשיפור בראיה כזה המכוון לטיפול ביובש ושחומר ממנו מיוצרת העדשה יכיל את הציפויים הרלוונטיים.

כאשר מרכיבים עדשה סקלרלית יש למלא אותה בנוזל אשר לא מכיל חומר משמר וזאת על מנת לא לפגוע בשכבה האפיתל הרגישה, קל וחומר במקרים של יובש בקרנית יתכן ויהיה צורך למלא עדשות אלה בנוסף לנוזל הרגיל בתחליפי דמעות ללא חומר משמר.

התאמת עדשות לעיניים יבשות

יש לתת דגש כי טיפול ביובש בעיניים מתרכז באזור אותו מכסה העדשה ולא באזורים שהיא לא נמצאת שגם הם פגועים מהפרעת היובש אך בדרך כלל באופן פחות חמור ולכן שימוש בתחליפי דמעות על גבי העדשה הם חלק מהטיפול ביובש.

ישנם גם עדשות רכות הנחשבות עדשות לעיניים יבשות אך לא מדובר בעדשות טיפוליות אלה בעדשות למטופלים עם יובש קל שמעוניינים להמשיך ולהרכיב עדשות מגע.

קצת על יובש בעיניים

יובש בעיניים הוא מונח כללי המתייחס לשכבת הדמעות בעין חלק ניכר ממחלות העיניים מלוות ביובש, יובש בעיניים ישנו שינוי במבנה ואיכות שכבת הדמעות
טיפול ליובש בעיניים מתייחס לשיקום שכבת האפיתל, הנפגעת הראשונית ביובש.

אם גם אתם סובלים מיובש בעיניים פנו אלי לקבלת יעוץ.

קרא עוד: אופטומטריסט מורשה משרד התחבורהעדשות אורתו קיי

טיפול ליובש בעיניים
1 (20%) 2 votes

Call Now Button
Open chat
Powered by