אופטומטריסט מורשה משרד התחבורה לבדיקת ראיה לרשיון נהיגה בראשון לציון אלון ברונדווין

אופטומטריסט מורשה משרד התחבורה | אופטומטריסט מורשה משרד הרישוי

על מנת לבצע בדיקת ראיה לרשיון נהיגה יש להצטייד ברישיון נהיגה או תעודת זהות ומשקפי ראיה למרחק במידה ויש בנוסף יש צורך בטופס המתאים אם לחידוש רישיון או הפקה של רישיון נהיגה חדש.הבדיקה מתבצעת בעזרת מכשיר הטיטמוס אשר מצריך חדות ראיה של 6/12 לפחות בעין אחת וזאת על מנת לעבור את הבדיקה.
הפרמטרים הנבדקים בבדיקת הראייה ע”י אופטומטריסט מורשה של משרד הרישוי הם  חדות הראייה של הנהג, שדה הראייה ותפקוד הראייה הדו-עינית.

האם אפשר לא לעבור בדיקת ראיה לרשיון נהיגה?

אדם שראיתו תקינה מגיע בדרך כלל לחדות ראיה של 6/6 בכל עין ואילו בבדיקת ראיה לרשיון נהיגה חדות הראיה הנדרשת היא 6/12 לפחות בעין אחת. במידה לא עברתם את הבדיקה מבצע האופטומטריסט בדיקת ראיה מקיפה על מנת לבדוק האם יש שינוי במצב הראיה וכיצד ניתן לשפר את הראיה האם זה באמצעות משקפיים או אמצעים אחרים.

אם הרישיון המבוקש הוא לרכב פרטי דרישות הראיה הם חדות ראיה של 6/12 בעין אחת לפחות .אם הרישיון המבוקש הוא לרכב מקצועי כגון מונית או משאית יש צורך בדרישות ראיה גבוהות יותר של שתי עיניים 6/12 לפחות.בדיקה נוספת היא של שדה ראיה יש צורך בשדה ראיה בעין אחת של לפחות 120 מעלות לרכב פרטי ואילו לרישיון מקצועי של 140 מעלות בכל עין.

נבדקת גם יכולת הראיה הדו עינית כלומר שאין כפל ראיה דבר שעלול להופיע עם הגיל כאשר שריר העיניים נחלשים ומתקשים להתמקד יחדיו.במידה ויש בידכם רישיון לרכב מקצועי וריאתכם השתנתה כך שאינכם יכולים לעבור את הבדיקה המדוברת  תוכלו לוותר על דרגת הרישיון הגבוהה ולהישאר עם הרישיון לרכב פרטי.

פירוט תקנות משרד התחבורה – כל כמה זמן חייבים לעבור בדיקת ראיה לרשיון נהיגה?

משנת 2012 תוצאות הבדיקה הועברו באופן מקוון ישירות למערכות משרד התחבורה אך משנת 2018 בוטלה התקנה. בשנת 2012, חויב כל בעל רישיון נהיגה, שמלאו לו 40 שנה והגיע זמנו לחדש את רישיון הנהיגה שלו, לעבור בדיקת ראייה לרשיון נהיגה ע”י אופטומטריסט מורשה של משרד התחבורה, אחת לעשר שנים כתנאי לחידוש רישיון הנהיגה.

תקנה זו בוטלה מסיבות לא ברורות ואכן ביצוע בדיקת ראיה לרשיון נהיגה פעם ב-10 שנים ע”י אופטומטריסט מורשה של משרד הרישוי הוא דבר מיגע אך לאחר שינוי החוק אדם אשר הוציא רישיון נהיגה בגיל 17 לא נבדק עד גיל 70. נשאלת השאלה האם ראיתו של כל אדם לא משתנה במהלך תקופה זו והאם ניתן לסמוך על כל אדם לעמוד בקרטריונים שנקבעו בחוק (מניסיון לא ממש!!!) לדברי משרד התחבורה ואם כן מדוע צריך לבצע לכלי הרכב אחת לשנה טסט לבדיקת כשירות ולנהג גם לא במשך יותר מ-50 שנה.

חלק מבעיות הראיה המאובחנות בגיל 40 היא קטרקט במרבית המקרים הפגיעה בראייה היא הדרגתית והחולה מסתגל אליה תוך שחדות ראיתו יורדת וכך הוא מאבד את חדות ראייתו לרוב החולים לא מרגישים את הירידה בראיה.בשנים האחרונות עקב העליה בתוחלת החיים אני נתקל בלא מעט מטופלים מבוגרים שעקב בעיות של ניוון רשתית מקולרי – AMD שהינו הסיבה השכיחה ביותר בעולם המערבי לאבדן ראייה חמור אצל אנשים מעל גיל 50 מתקשים לעבור את הבדיקה אך בדיקה מעמיקה ומשקפיים מדויקים ביותר ולעתים בעזרת שימוש בפילטרים מתאימים ניתן לשפר את הראיה ולעתים לעבור את הבדיקה לחידוש הרישיון.

בדיקת ראיה לרשיון נהיגה רכב פרטי

להורדת הטופס לחצו כאן

בדיקות לבעל רישיון נהיגה מסוג פרטי

בדיקת ראיה לרשיון נהיגה רכב משא

בדיקות לבעל רישיון נהיגה לרכב משא

להורדת הטופס לחצו כאן

בקשה להוצאת רישון נהיגה

בקשה להוצאת רשיון נהיגה

לבקשת הוצאת רישיון לחצו כאן

שאלות ותשובות בנושא בדיקת עיניים לרשיון נהיגה

מתי צריך לעשות בדיקת עיניים לרישיון נהיגה?

אם חגגתם לאחרונה יום הולדת 16, כנראה שאתם בעיצומו של המירוץ לרישיון. בדיקת עיניים לרשיון נהיגה נדרשת בשלב הוצאת הטופס הירוק לרישיון נהיגה.

מי מוסמך לעשות בדיקת עיניים לרשיון נהיגה?

בדיקת עיניים לרישיון נהיגה נעשית על ידי אופטומטריסט מורשה מטעם משרד התחבורה. חשוב לוודא שבחרתם באופטומטריסט מוסמך.

מה נבדק בבדיקת עיניים לרשיון?

בבדיקת עיניים נבדקת חדות הראייה, כפל הראייה, ושדה הראייה. זהו תהליך יחסית קצר, אך חשוב להצטיין בו כדי לקבל רישיון נהיגה.

לבדיקת ראיה עבור רשיון נהיגה בראשון לציון צרו איתנו קשר

4.7/5 - (4 votes)
Open chat
1
Scan the code
היי, איך אפשר לעזור?