מיפוי קרנית העין

הקרנית היא החלק הקדמי של העין האחראי על מרבית שבירת האור, מבנה ייחודי של סיבי קולגן יוצרים מבנה קשיח, גמיש ושקוף. פגיעה בקרנית כתוצאה מצלקות, כיבים, שריטות ויובש תפגע באיכות הראיה של מטופל.

מיפוי קרנית העין הוא יצירת הדמיה של קימורי הקרנית בדרך כלל באזור ה 8 מ"מ מרכזיים.

אם אתם מרכיבים עדשות מגע מומלץ להסירם כשלושה ימים לפני בעדשות רכות ושבוע לעדשות קשות ואם אתם נוטים לשפשף עיניים דבר שעלול לגרום לעיוות הקרנית מומלץ להימנע מכך לפני מיפוי קרנית העין ובכלל.

קיימת אצלנו באופן ייחודי בישראל טכנולוגיה מיפוי מורחב לצורך התאמת אופטימלית של עדשות סקלרליות ומיני סקלרליות בקרטוקונוס או במחלות השונות של המקטע הקדמי.

מכשיר המיפוי sMap3D מבית Precision Ocular מאפשר מיפוי מורחב של כ-20 מ"מ לא רק מיפוי קרנית העין גם יצירת פרופיל לובן העין (הסקלרה).
מכשיר זה מאפשר לנו לאבחן ולמדוד את לובן העין, מידע הנחוץ בהתאמת עדשות סקלרליות או מיני סקלריות אשר נוחתות על רקמה הלובן ובכלל על מבנה העין ומשמש לטיפול בקרטוקונוס או מחלות קרנית נוספות
.

המכשיר מבצע סריקת תלת ממיד בשלושה כיוני מבט וכך מרכיב תמונה תלת ממדית של העין דבר המאפשר התאמה אופטימלית של עדשות מיני סקלרליות וסקלרליות.

ישנם אופטומטריסטים אשר מתבססים על מיפוי קרנית העין על מנת להעריך מהיא טופוגרפית השטח שמעבר למדידה אך מחקרים רבים הוכיחו כי מבנה רקמת הקרנית שונה ממבנה רקמת הלובן של העין ולכן מיפוי קרנית העין לא יכול לנבא כיצד תותאם עדשה שגודלה גדול מ 8 מ"מ.

מיפוי קרנית העין והתאמת אישית של עדשות

לאחר המדידה ניתן לבצע התאמה אישית של העדשה לפי הפרמטרים המדויקים של המטופל Custom Tail דבר אשר מעניק נוחות מרבית.

ההצלחה בהתאמת עדשות מגע בקרטוקונוס ומחלות קרנית אחרות נרכשה במהלך שנות עבודתי במרכז הרפואי אסף הרופא, בעבודה צמודה עם מומחי הקרנית המובילים בארץ ועבודה עם אלפי מטופלים.

עדשה סקלרלית היא עדשה ייחודית הנשענת על רקמת הלובן של העין (הסקלרה) אינן נוגעות בקרנית ולא גורמות לחיכוך או שפשוף אשר עלול לגרום להתקדמות הקרטוקונוס.
עדשה מיני סקלרלית גדולה מעט מעדשה סטנדרטית ולמרות גודלה מאוד נוחה וכמעט שאינה מורגשת ואינה יכולה לקפוץ מהעין.
ככל שהקרטוקונוס מתקדם הקרנית הופכת קמורה יותר, עדשה רגילה אינה יכולה להכיל בתוכה את המבנה הקמור ולכן העדשה עלולה ליפול או לקפוץ בזמן מצמוץ או לשפשף את הקרנית וליצור צלקת.

האם גם אתם סובלים מהפרעה בקרנית, קרטוקונוס, יובש כרוני בעיניים, סתם לא רואים טוב בעדשות הקיימות צרו עכשיו קשר לקביעת מועד לבדיקת התאמה.

קרא עוד: אופטומטריסט מומחה | עלות עדשות סקלרליות

תמונת מיפוי קרנית ע”י מכשיר מיפוי פנטקם

תמונת מיפוי קרנית ע"י מכשיר מיפוי פנטקם
logo

נעים להכיר: אלון ברונדווין אופטומטריסט מומחה בעיות ראיה הן מטרד לא קטן, פעמים רבות נבדקתם והותאמו לכם משקפיים אך בכל זאת זה עדיין לא זה, אינכם רואים מספיק חד כפי שציפיתם לראות. עדיין לא נמצא פתרון מלא למצבכם הייחודי.

צור קשר

שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
ראשון לציון שכונת קרית גנים, נגבה 24 מרכז מסחרי קומה ראשונה 03-5351771 / 052-4481882 alonoptic@gmail.com