אופטיקאי, אופטומטריסט או רופא עיניים?

עדשות אורטו קיי מחיר

בעיית ראייה היא דבר מתפתח, לכן לאיתור מוקדם יש חשיבות גדולה. בדיקת עיניים היא בדיקה נפוצה ושגרתית ביותר שכל אחד ואחת מאיתנו ביצע לפחות פעם אחת בחייו. אנו עורכים בדיקת ראיה לתינוקות בני יומם ובמעקב בתחנות טיפת חלב השונות, ולאורך חיינו הבוגרים לקבלת אישורים / רישיונות שונים כמו רישיון נהיגה, גיוס לצבא או לתפקידים מסוימים ובנוסף, במקרים של תלונות או הפרעות בראיה, לקבלת אבחון ואופן טיפול נחוץ.

אופטיקאי? אופטומטריסט? רופא עיניים?

בדיקת עיניים יכולה להתבצע אצל אופטיקאי, אופטומטריסט או רופא עיניים אך כל אחד מהם בודק תחומים שונים, למרות שישנה הקבלה מסוימת בכמה סוגי אבחון וטיפול.

  • אופטיקאי הוא טכנאי עדשות, ומתמחה בחיתוך ובליטוש עדשות על פי מרשם, ומסייע בהתאמת מסגרת.
  • אופטומטריסט מבצע בדיקות ראיה, מיקוד, תרגול ראיה, לטיפול ושיקום הראיה, התאמת עדשות מגע ומשקפי ראיה.
  • רופא עיניים מאבחן מחלות הקשורות בעיניים, כגון דלקות, זיהומים או מחלות תורשתיות בתוך העין וסביבתה וממליץ על טיפול מתאים.

מתי מומלץ לפנות לבדיקת ראיה?

כמו בכל אבחון, חשיבות הגילוי המוקדם היא קריטית להצלחת הטיפול בהמשך ולכן הורים אשר מבחינים בשינוי קל במיקוד העין או פזילה של הילד, מומלץ כי ייגשו עמו לבדיקת ראיה לשלול עין עצלה, פזילה, גורם מפריע לראיה ועוד…

בכל הקשור לאבחון במבוגרים, ההמלצה היא כמובן לעבור בדיקת ראיה תקופתית (בין שנה לשלוש שנים), אך גם ברגע בו חשים אי נוחות בעין, הפוגעת בתפקוד היומיומי ובראיה לסוגיה. לאנשים חולים (סכרת, לחץ דם) או כאלו בסיכון לחלות, מומלץ להגיע לביקורת בהתאם להוראות הגורם המטפל.

אלון ברנדווין – האופטומטריסט שלי מתמחה בבדיקת ראיה ונעזר בטכנולוגיה החדישה והעדכנית ביותר לשיפור הראייה, שמירה על בריאות העין ואיתור מחלות. הבדיקה עורכת בין חצי שעה לשעה, ובה מתבצעת בדיקת ראיה מקיפה הכוללת היסטוריה רפואית כללית, היסטוריית בריאות העין ותלונות רלוונטיות. במהלך הבדיקה תתבצע מדידת מרשם המשקפיים  והלחץ התוך עיני.

לבדיקת הראיה יש להביא את המשקפיים או העדשות בהם משתמשים, תרופות אם ישנן כאלו, על מנת להגיע לאבחון מדויק.

קרא עוד: טיפולים חדשניים ליובש בעיניים | מיפוי קרנית העין

 

צרו קשר:

× שלח הודעה לוואצפ שלנו