עדשות אורתו קיי מחיר

עדשות אורתו קיי מחיר | עדשות אורתו קיי

מהיא מגפת קוצר הראיה?

ארגון הבריאות העולמי (WHO) הכריז בשנת 2016 כי השכיחות של קוצר הראיה גדל בצורה דרמטית לאורך שלושים השנים האחרונות ומעורכת בשכיחות של כ- 23% ותגדל ל- 50% עד לשנת 2050 !!!
בארה"ב לדוגמה בשנות השבעים שכיחות קוצר הראיה באוכלוסיה היה כ-25% לעומת כיום 43%  ואילו במדינות המזרח הרחוק כמו קוריאה קוצר הראיה מגיע כיום למעל 95%.

מעריכים כי קוצר ראיה נגרם כתוצאה מגנטיקה והשפעה סביבתית

כאשר שני ההורים קצרי רואי ההסתברות שילדם יהיה קצר ראי הם לפחות 30% וכאשר רק הורה אחד קצר ראי ההסתברות היא כ-10% לקוצר ראיה.
למרות זאת ידוע היום כי רוב קוצר הראיה נגרם מהשפעה הסביבתית שקשורה לעבודה ממושכת מקרוב קרי שימוש במחשב, סמארטפון, טלוויזיה ועוד.
בנוסף נראה כי חוסר החשיפה לאור יום קשור להיווצרות קוצר ראיה ולכן התברר במחקרים כי ילדים שבילו בחוץ לפחות כשעתיים ביום הקטינו את הסיכוי להפוך לקצרי רואי, חוקרים משערים כי יש קשר לעוצמת אור חזקה, ויטמין D, דופמין וגודל האישון.
בעבר הייתה תאוריה שאם נבצע תיקון חלקי של חדות הראיה במשקפיים או עדשות מגע וזאת על מנת "שהעין תתאמץ" קוצר הראיה לא יתקדם אך מחקרים הדגימו כי תיקון חלקי עלול לגרום לעליה מהירה יותר בקוצר הראיה והתארכות גלגל העין.

מה ניתן לעשות?

ישנם מספר טיפולים שאחד מהן הוא שימוש בעדשות אורתו קיי, עדשות אלו משנות את מבנה הקרנית כך שהאור המגיע לפריפרית הרשתית בעין מתרכז לפני הרשתית ויוצר טשטוש פריפרי דבר השונה מאשר בעדשות מגע רגילות או משקפי ראיה ולמעשה לא נותן גירוי לתאים ברקמת העין וסיבה לגרום לגלגל העין להתארך.

האם כל אופטומטריסט מבצע התאמת עדשות לאורתו קיי?

התאמת עדשות אורתו קיי מצריכה ציוד מיוחד ומיומנות גבוהה של האופטומטריסט.
שליטה ועצירה של התקדמות קוצר הראייה היא מומחיות שאין לכל אופטומטריסט ולא עומדת בראש מעיניהם של כל העוסקים בתחום, יותר קל להציע משקפיים או עדשות מגע.

האם העדשות נוחות?

לעדשות קשיחות יש תחושה מורגשת כאשר מרכיבים אותם ביום,אך מכיוון שבטיפול זה ישנים עם העדשות העדשות כמעט ואינן מורגשות או מפריעות.

האם הטיפול הוא חלופה לניתוח הסרת משקפיים?

אורטו קיי הוא תהליך בלתי ניתוחי, הפיך, מחיר עדשות אורתו קיי הוא פחות מניתוח לייזר.

ניתוח לייזר הוא בלתי הפיך (לטוב או לרע), העיניים שלנו משתנות לאורך החיים גם לאחר ניתוח לייזר ולכן זה אינו טיפול לכל החיים, עם עדשות אורתו קיי ניתן לבצע שינוים בעדשה על מנת לתקן את הראייה במידה והשתנתה.
חוסר שינה עם העדשות יגרום לחזרה של קוצר הראייה תוך מס ימים לעומת זאת ניתוח לייזר הוא בלתי הפיך וכידוע לכל ניתוח יש את החסרונות והסיכונים שלו.

עדשות אורתו קיי מחיר?

אורתו קיי הוא טיפול מתמשך ומצריך תהליך התאמה יותר ארוך מהתאמת עדשות מגע רגילות, דורש בדיקות מעקב קפדניות ותדירות, החומר ממנו מיוצרות העדשות מיועד למעבר סופר גבוהה של חמצן ומבנה העדשות הוא מורכב וייחודי ולכן העדשות יותר יקרות מעדשות רגילות.

עדשות אורתו קיי מחיר נקבע בחלקו מטכנולוגית העדשה בעבר השתמשו בעדשות בעלות 4 קימורים ואילו העדשות החדישות הן בעלות 5 קימורים דבר המאפשר נוחות ודיוק גבוהה יותר.

עבודה שפורסמה לאחרונה וסקרה את אפשריות הטיפול בהאטת קוצר ראיה ע"י השימוש בעדשות אורתו קיי ביחס לטיפול עם עדשות מגע רכות מולטיפוקליות או משקפיים נמצא כי אפקטיביות הטיפול גבוהה יותר בעדשות האורתו קיי.
בסקר שנערך בין המטופלים נמצאה העדפה לטיפול האורתו קיי וזאת מהסיבה העיקרית שהתהליך מתבצע בזמן השינה ומשחרר את המטופל מהשימוש במשך היום באביזר ראיה כלשהו. עדשות אורתו קיי מחיר לילדים ונוער העוסקים בפעילות ספורטיבית לא יסולא בפז.

קרא עוד: טיפול ליובש בעיניים | מיפוי קרנית קרטוקונוס

 

צרו קשר:

× שלח הודעה לוואצפ שלנו